Bizimkisi bir ‘Yanal’ hikayesi!..

Trabzonspor, Fenerbahçe’ye karşı tarihi bir fırsat kaçırdı. Tarihi diyoruz çünkü Trabzonspor son 20 yıldır Fenerbahçe’yi yenemiyor.

Dün akşam izlediğimiz Fenerbahçe en az 2-3 farklı skor ile yenilebilecek bir Fenerbahçe idi.

Sahaya sürülen 11 kişilik kadro bu galibiyeti getirebilecek bir kadroydu.

Nitekim de iyi başladık. Kral Burak’ın akıl dolu golü Trabzonspor’u öne geçirdi. Tam ‘Bu maçı kesin alırız’ derken Burak sakatlandı ve oyunu terk etti. Herkes sahaya Rodallega’nın sürüleceğini beklerken Ersan Yanal’ın ilk yanlış tercihi ile karşı karşıya kaldık. Geçen yıl ki görüntüsünden çok uzak olmayan N’Doye sahadaydı. Oyuna girdiği andan itibaren silik bir futbol ortaya koyan N’Doye rakip savunma arasında adeta kayboldu.

Kafalarda da  yer eden bir pozisyonda, fırsatı değerlendiremeyen N’Doye’nin yerinde Rodallega olsaydı kim bilir neler olurdu neler?

İlk yarının sonunda yediğimiz golde ise Uğur Demirok’un büyük hatası vardı. Alper Potuk’a sadece eskortluk yapan Uğur Demirok kendine biraz daha çeki düzen vermek zorunda.

Trabzonspor ikinci yarıya da iyi başladı. Ama Ersun Yanal yine beklenmeyen bir değişiklikle Onazi’yi Yusuf Yazıcı’nın yerine sahaya sürdü. İngiltere yolunda ilerlerken kendini bir anda yeşil sahalarda bulan Onazi’nin belli ki aklı hala adadaydı.

Bongonda’nın son 5 dakika kala oyuna sürülmesi ise Ersun Yanal’ın tamamen beraberlik isteyen bir hoca olduğunu net bir şekilde ortaya koydu.

Ersun Yanal dün akşam galibiyet istemedi. Neden istemedi, bilemiyoruz. Ancak sezonun başında bir hoca tartışması başlatmak da istemiyoruz.

Trabzonspor’un 50. Yılda Şampiyonluk hedefi için bu gibi maçlarda kesin galip gelmesi gerekiyor.

Bize göre Aykut Kocaman yaptığı değişikliklerle maçı ve kendini kurtardı. Ersun Yanal ise galibiyeti kaçıran isim oldu. Yaptığı oyuncu değişikliklerinin hiçbir katkısı olmadı. Taraflı tarafsız bütün otoriteler kaçan galibiyetin sorumluluğunu Ersun Yanal’a yükledi.

Bu beraberlik sonrası yönetime de önemli bir görev düşüyor. Şampiyonluk yolunda stoper ve orta saha mevkiine mutlaka birer transfer yapılmalı.

Dün akşam tam 20 yıllık galibiyet hasretinin sona erdiği bir hikaye yazmaya hazırlanırken ne yazıkki başka bir hikaye ile karşılaştık

Ersun Yanal’ın hikayesi…

Bu hikaye şampiyonlukla bitmez. Bu hikayenin şampiyonlukla bitmesi için Ersun Yanal’ın bütün maçlara cesur ve hücum futbolunu arzu eden bir mantıkla bakması gerekir.

Bizden söylemesi…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Vedat Uzuner 2 yıl önce

Yazının tamamına katılıyorum.

banner57