Pülümür’de yürüyüş, Demirkapı’da ziyaret

PKK terör örgütünün şehit ettiği öğretmenin acısını yüreğinde hisseden CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder’in darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz gecesi yaptığı konuşma herkesi hüzne boğmuştu. Güder’in bu konuşmasının ardından CHP iki ayrı program düzenleme kararı aldı.

ACIYA ORTAK OLDULAR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Bayburt İl Başkanı İbrahim Kaldırımoğlu, Merkez İlçe Başkanı Tekin Saraçoğlu ve Torul İlçe Başkanı Ali Osman Araz’dan oluşan heyet, Demirkapı köyünde yaşayan acılı aileyi ziyaret etti.  Baba Hamit Yılmaz ve akrabaları ile evlerinin önünde bir süre sohbet eden CHP heyeti daha sonra şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın aile kabristanlığındaki mezarlığına geçti. Burada bir din görevlisinin okuduğu Kur’an-ı Kerim'i dinleyip dua eden heyet,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun taziyelerini acılı baba Hamit Yılmaz’a iletti.

KUTSAL PARKA YÜRÜDÜLER
Tunceli’de ise toplanan kalabalık yer altı çarşısından 1.5 km uzaklıkta bulunan vu suların birleştiği yer olarak bilinen golaçeto parkına yürüyüşe geçti. Yürüyüş, Alevi vatandaşların kutsal olarak kabul ettiği Munzur ve Pülümür çaylarının birleştiği noktada olan golaçetu parkında sona erecek. Yürüyüşe, çok sayıda CHP Milletvekilinin yanı sıra, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’de katıldı. Bu arada şehit öğretmenin adı, Torul’da bir okula, Tunceli’de ise bir bu

İlgili Galeriler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner57