Trabzon için bir fikrim var!

Trabzon için bir fikrim var!

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu İlk etapta Atatürk Alanı (Meydan Parkı) içerisine, görüntü ve ses kaydı yapan bir kabin ve kiosk cihazı yerleştirtecek hemşehrilerinin bu kabini kullanarak Trabzon’a dair hayallerini, projelerini, görüş ve önerilerini koşulsuz şartsız bildirmesini isteyecek. 

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, adaylığı açıklanıp saha çalışmalarına başladığı günden bu yana dile getirdiği yönetim anlayışı ilkelerini uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Ortak akıl, istişare ve katılımcı yönetişim ilkelerini şimdiye kadar katıldığı pek çok ortamda altını çizerek anlatan Zorluoğlu, demokrasinin vazgeçilmez ilkesi katılımcılığı henüz belediye başkanlığı koltuğuna oturmadan sağlamaya başlayacak.  Zorluoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının, dileyen herkesin çeşitli öneri ve fikirlerini ilgili kamu kurumlarına doğrudan aktarılabilmesi ve hayata geçirilebilmesi amacıyla 28 Ocak’ta hayata geçirdiği ‘Ülkem için bir fikrim var’ projesini yerel düzeyde ancak farklı bir yöntemle gerçekleştirecek. İlk etapta Atatürk Alanı (Meydan Parkı) içerisine, görüntü ve ses kaydı yapan bir kabin ve kiosk cihazı yerleştirtecek olan Zorluoğlu, hemşehrilerinin bu kabini kullanarak Trabzon’a dair hayallerini, projelerini, görüş ve önerilerini koşulsuz şartsız bildirmesini isteyecek. 

Cihazda toplanan verilerin seçim öncesi olduğundan çok belediye başkanı seçilmesi durumunda işlev kazanacağını belirten Murat Zorluoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığımı açıkladıktan hemen sonra geldiğim memleketimde yürüttüğüm saha çalışmalarında, her fırsatta Trabzon’u Trabzonlularla birlikte yöneteceğimi söyledim. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz proje tanıtım toplantısında detaylarını açıkladığım yönetim ilkelerimiz arasında üst sıralarda olan ortak akıl, istişare ve katılımcı yönetişimi şimdiden hayata geçirmeye karar verdik. Trabzon’u hazır projelerle değil, şehrin ihtiyacını karşılayan projeleri hayata geçirerek, şehrin asıl sahipleri olan Trabzonlularla yöneteceğimizi bir kez daha yineliyorum. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz ve ‘Şehrim için bir fikrim var’ diyen herkesi birkaç gün içerisinde Meydan Parkı’nda kuracağımız kiosk cihazına fikirlerini aktarmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, ‘Şehrim için bir fikrim var’ projesinin belediye başkanı seçilmesi halinde de devam edeceğini ve uygulama aracılığıyla bildirilen görüş ve öneriler sayesinde, belediyeyi yönetmenin daha kolay hale geleceğine inandığını ifade etti.

 

İlgili Galeriler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol