Karadeniz'de gemi battı!

İçişleri açıkladı: Karadeniz'de gemi battı!

Samsun açıklarında Panama bayraklı geminin battığına dair sinyal alınması üzerine başlatılan arama kurtarma çalışmalarında 3 mürettebat sağ kurtarıldı. Diğer mürettebatları kurtarma çalışmaları devam ediyor...

Samsun açıklarında Panama bayraklı geminin battığına dair tehlike sinyali alınması üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığınca başlatılan çalışmalarda mürettebattan 4 kişi kurtarıldı.

GEMİDE BULUNAN 4 MÜRETTEBAT KURTARILDI

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Samsun açıklarında, 77 mil uzaklıkta Panama bayraklı geminin battığına dair tehlike sinyali alınması üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığınca bir bot ve bir helikopterle arama kurtarma faaliyeti başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, gemideki mürettebattan 4 kişinin kurtarıldığı, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

"ANINDA ARAMA KURTARMA FAALİYETİ BAŞLATILDI"

İçişleri Bakanlığının konuyla ilgili yaptığı açıklama:

"Karadeniz Samsun açıklarında (77 mil uzaklıkta), Panama bayraklı bir geminin battığına dair gemidentehlike sinyali alınması üzerineSahil Güvenlik Komutunlığı tarafındanbaşlatılanarama kurtarma çalışmalarında kurtarılan mürettabat sayısı 4'e yükselmiştir. Arama kurtama faaliyetine; Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2 bot, 2 helikopter, 1 uçak, Hava Kuvvetleri Komutanlığın'ca da 1 helikopter ile müdahale edilmektedir. Sağlık Bakanlığı'nınambulans helikopteri de Sahil Güvenlik Samsun Hava Grup Komutanlığı'nda beklemektedir."

İlgili Galeriler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol