Kasım’ın 20’sine işaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Hayrat İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, CHP’ye, PKK’ya, DHKP-C’ye ve FETÖ’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.
Bakan Soylu, geçtiğimiz günlerde SİHA’larla ilgili iddialarda bulunan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na yönelik "CHP Milletvekilinin niçin konuştuğunu ben size izah edeyim. Amerika'da senatoda bundan çok kısa süre önce bir tartışma oldu Türkiye ile ilgili. 'Acaba Türkiye'ye silah versek mi vermesek mi? Acaba Türkiye'ye yardım etsek mi etmesek mi?' Yani silah konusunda, yoksa bize yardım ettikleri yok. Bir takım istediğimiz silahları versinler mi vermesinler mi? Hemen oradan buradakinin mandalına bastılar, silahlı insansız hava araçlarımızla ve insansız hava araçlarımızla bizim güya insan hakları ihlalleri yaptığımızı buradan kendi adamlarına söylettirdiler. Amerika’dan talimat, burada CHP milletvekilinden ses. Kandil'den talimat, burada CHP milletvekilinden ses." diye konuştu.
CHP Grup Başkanvekilinin kendisine "İçişleri Bakanı açıklasın, sivillere zarar geldi mi gelmedi mi söyleyebilir mi?" sorusunu yönelttiğini hatırlatan Bakan Soylu, şöyle devam etti:
"Hey, Ankara'dan İstanbul'a kilometrelerce yol yürüdünüz, bu devletin polisi, jandarması, güvenlik görevlileri yanınızdan kılınıza bir tek fiske gelmesin diye ayrılmadı. Biz görev yapıyoruz, biz görevimizi milletin verdiğini hangi anlayışla yaptığımızı biliyoruz. Güneydoğu'ya bugün gittiğimiz zaman vatandaşla temas kurabiliyorsak, vatandaşın gönlünde olabiliyorsak orada milletle beraber olabiliyorsak, senin gibi Ankara’dan HDP sözcülerinin sözcülüğünü yapmıyorsak bunun bir tek sebebi var; Biz vicdanlı iş yaparız, senin gibi 'adalet' diye sokaklarda yürüyüp, adaletsizlikle iş yapmak yerine adaletin ve hakkaniyetin orada ne olduğunu gösterebilecek bir anlayışı ortaya koyuyoruz. Bizim güvenlik güçlerimiz bugüne kadar oradaki bir tek vatandaşımıza halel getirmemiştir, bunu burada net söylüyorum, getirmeyecektir de bizim işimiz teröristledir. Ben cevap veriyorum, hadi kalk cevap ver. Bana göre cevap verme, başka bir şey teklif ediyorum, al genel başkanını Hakkari'ye git ama bir otel odasına sıkışma, korkma, ürkme. Türkiye senin bildiğin Türkiye değil, Yüksekova'ya da Şemdinli'ye de git, istediğin her tarafa gidebilirsin. Şırnak'a git, Beytüşşebap'a git, istediğin her tarafa istediğin her şekilde gidebilirsin ama PKK'nın ağzıyla bize konuşma, bir terör örgütünün ağzıyla bize konuşma. PKK'nın sözcüsü olan HDP’lilerin ağzıyla bize konuşma, onlar itibarlarını kaybettiler, görüyoruz parklarda ne duruma düştüklerini, itibar bulamıyorlar. CHP üzerinden itibar kazanmaya çalışıyorlar. CHP'nin seçmenine söylüyorum, bir milletvekiliniz Türkiye'nin PKK ile savaşta olduğunu söylüyor ve bu milletvekili konusunda CHP tek bir adım atmadı. PKK devlet mi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak onla savaşta olacağız. Bir terör örgütüdür, bu kadar net ve açıktır. Ağırlarına gidiyor niye biz İsrail'den insansız hava uçağı alırken iyiydi değil mi? Ama kendi evlatlarımız yaptığı zaman milli araçlarımızı, milli insansız hava araçlarımızı yaptığı zaman onlara çamur atmak, mücadeleyi tökezletebilmek için yalanlarla, iftiralarla beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni terörle mücadelemizi karalamaya çalışıyorlar. Evet bana inanmıyorsunuz ama PKK'nın sözcülerine inanıyorsunuz. Peki PKK’nın orada Hakkari'de Oğul köyü kırsalında çeşme etrafında yakalanan ve ifadesinde ismini de veriyorum, tutuklandılar dün akşam Musa Tarhan. Ey CHP’nin avukat milletvekili sana sesleniyorum; Yalanlarla bu milleti kandırdığınız aldattığınız, kendi tabanınızı kandırdığınız aldattığınız yeter. Adam ifadesinde net bir şekilde söylüyor. 'Biz polisi şehit eden oradaki teröristlerle beraber oturduk, o esnada insansız hava araçları geldi o teröristleri orada imha ettiler.' Bu kadar basit. Ne işiniz var teröristlerle, ne işiniz var benim polisimi şehit eden teröristlerle?"
"PKK'NIN CANINA OKUMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye'nin terörle mücadelesinin kesinlikle akamete uğratılamayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Bizim bu mücadelemizi kesinlikle ve kesinlikle akamete uğratamayacaklar. 4 gündür şu ana kadar 50 teröristi bizim evlatlarımız etkisiz hale getirdi. Eylül ayı başından itibaren yepyeni bir süreç başlattık. Onlar PKK'ya zaman kazandırmaya çalışıyorlar. Kasım'ın 20'sine kadar bizi seyredin. Kasım'ın 20'sine kadar dağ, taş, tepe bırakmadan bu PKK’nın canına okumaya devam edeceğiz. İster CHP sahip çıksın, ister Amerika sahip çıksın, ister Almanya sahip çıksın, ister vakıfları sahip çıksın onlara bu kış eğer o dağları, tepeleri, taşları, mağaraları dar etmezsek göreceksiniz. Biz hangi stratejiyi ortaya koyduğumuzu görüyoruz."
HAVA ARAÇLARI SAYESİNDE 260 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Adam Milletvekili. Terörle mücadeleden rahatsız oluyor. Terörle mücadelede insansız hava araçlarıyla elde edilen başarıdan rahatsız oluyor, iftiralar atıyor. 2 gün önce de biraz önce anlattığım konuyu dile getirdim. Bugün de sizlerle bir bilgi daha paylaşmak isterim. 1 Ocak ve 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bu hava araçlarıyla yapılan keşi̇f ve gözetlemeler neticesinde toplam 260 terörist etkisiz hale getirilmiştir ve bunların 55 tanesi bizzat jandarmamızın silahlı insansız hava aracıyla vurulmuştur. 126 tane de sığınak ve barınak bulunmuştur, içinden çıkan bombanın, silahın neredeyse haddi hesabı yok."
Süleyman Soylu, insansız hava uçağı ve insansız keşif uçaklarının önemine değinerek, şunları ifade etti:
"Bütün bu insansız hava uçağı ve insansız keşif uçağı desteği ile yapılan operasyonlarda, bakın bu da önemli, Türkiye'nin bunu duymasını istiyorum, bakınız biz gece, gündüz, sabah hiç fark etmiyor, gece saat 03'te, 04'te otururuz karargaha, teröristi görürüz, onu orada etkisiz hale getirebilmek için evlatlarımız orada uğraşırlar. Bakın insansız hava araçlarıyla yapmış olduğumuz operasyonlarda, bunu bütün Türkiye duysun istiyorum, hiçbirinde şehit vermedik, hiçbirinde yaralımız olmadı. Bunların derdi o. Hiçbirinde şehit vermedik, hiçbirinde Allah’ımıza şükürler olsun yaralımız olmadı."
Bu hava araçları sayesinde teröristlerin hareket kabiliyetinin azaltıldığını vurgulayan Soylu, "Bunların ara sıra telsiz konuşmalarını falan dinliyoruz. Bunlar o insansız hava araçlarından korkuyorlar ki o kadar korkuyorlar. 'Aman görünmeyim, 2-3 kişiden fazla olmayım. Öyle saklanın, böyle saklanın' diye birbirine sürekli telkinde buluyorlar. Ama ne çare bizim evlatlarımız onları tepeliyorlar." şeklinde konuştu.

Bakan Soylu, kongreler için geldiği Trabzon’da Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Atlet giyip de sokağa ineceğin gece 15 Temmuz gecesiydi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Hayrat İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun atletle çektirdiği fotoğrafa da değindi. Bakan Soylu, "Atletle karavanda duruyorsun, atletle karavanda durmayacaksın Kılıçdaroğlu, atlet giyip de sokağa çıkacağın gece 15 Temmuz gecesiydi, saklanıp kırmızı koltuklarda oturacağın ev değildi senin" dedi.
AK Parti Hayrat ilçe kongresine Bakan Soylu’nun yanı sıra AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Başkanı Haydar Revi, Ortahisar belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, İlçe Başkanı Salih Öztel ve teşkilat mensupları katıldı.
Soylu, "15 Temmuz'da hesaplarının bittiğini zannetmeyin" diyerek, şunları söyledi:
"15 Temmuz’da başaramadılar ve hepsi 15 Temmuz’da veise kapıldılar, 'acaba ne yapalım?' Bir tarafta Amerika’da Pensilvanya’da o meczubu orada Türkiye karşıtı bir kişi olarak tutuyorlar, ‘elimizde' diyorlar. Yetmedi, Amerika’nın talimatıyla aynısını Almanya gerçekleştiriyor. Ne kadar mendebur var hepsini orada tutuyorlar. PKK, DHKP-C FETÖ hepsini. Hepsine sahip çıkıyorlar, hepsine vatandaşlık, hepsine ikamet veriyorlar. Biz bunların hepsini biliyoruz. Sonra Türkiye’ye adamlar gönderiyorlar, burada dernekler vakıflar açıyorlar, sonra da istedikleri gibi istihbari, ajanlık faaliyetlerini yapacaklarını zannediyorlar. o eski Türkiye yok. Avucunuzu yalayacaksınız bundan sonra. Bugün ayakları üzerinde duran Türkiye var. Bizim müttefikimiz Amerika değil mi? PYD’ye silah, füze yardımı yapıyor. Türkiye buna ses çıkardığı zaman kendi parlamentolarından, kendi senatolarından 'hangi kararı çıkarırız da Türkiye’ye diz çöktürürüz' hesapları, planları yapıyorlar. Bunların hiçbirisine teslim olmayacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz."
Soylu, köyünde imece yapabilmek için yolları temizlemek isteyen üç silahsız insanın öldürüldüğünü söyleyerek, şunları kaydetti:
"Bu vatandaşlarımızın ‘sen niye hükümet, devlet tarafısın’ diye kafasına sıkıyorsun. Bir tane CHP’linin sesi çıktı mı? Bu millet size bunun için mi oy veriyor? Elektrik bağlamak için bir köye gitmek isteyen elektrik aracındaki kişileri tarıyorsunuz, ne günahları var bunların, hizmet etmek için gidiyorlar. Bir tane CHP’linin sesi çıktı mı? Hayır onun için şehit cenazelerine gittiğiniz zaman bu millet size tepki gösterdiğinde o zaman sağa sola laf söylemeyin. Samimi olun, bu millet samimi olanı, samimi olmayanı gözünden anlar."
Soylu, CHP’li vekilin bir insan hakları ihlalleri raporu yayımladığını ifade ederek, şöyle devam etti:
CHP’nin resmi internet sitesinde yayınladığı İnsan Hakları İhlalleri Raporunu da eleştiren Bakan Soylu, bu raporda PKK saldırıları için de ‘iddia edildi’ dendiğini kaydederek, "Yani PKK saldırdı, terörist şöyle yaptı denilmiyor. Biz güya böyle olduğunu iddia ediyoruz. Kimse kusura bakmasın bu bir siyaset değildir. Ben böyle bir siyaseti kabul etmiyorum. Biz PKK’ya vuruyoruz, biz teröriste vuruyoruz sesi CHP’den geliyor. Ey CHP’liler sizi kullanıyorlar, kendinizi kullandırtmayın hem de Türkiye’nin milletimizin geleceğinin aleyhine sizi kullandırıyorlar. Hiç kimsenin kendi karanlık hesapları uğruna CHP seçmenini böyle bir çizgide bırakmaya hakkı yoktur. Sus pus kesildi değil mi Kılıçdaroğlu şu anda? sus pus hiçbir şey yok. Hadi atlet giy şimdide konuş bakalım. Atletle karavanda duruyorsun, atletle karavanda durmayacaksın Kılıçdaroğlu, atlet giyip de sokağa çıkacağın gece 15 Temmuz gecesiydi, saklanıp kırmızı koltuklarda oturacağın ev değildi senin. Millet atletle beraber sokağa çıktı, şehit olmak için gazi olmak için 'bu memleketi istila etmeye çalışanlara karşı atletim ile de donumla da bu ülke için şehit olurum.' diyerek sokağa çıktı, senin gibi saklanmadı. Bu bir siyasi zulümdür, kimsenin bunu millete yapmaya hakkı yoktur."
HAYRAT’A MYO MÜJDESİ VERDİ
Hayratlılara müteşekkir olduklarını ifade eden Bakan Soylu, Hayrat'ın yüzde 90'ın üzerinde her seçimde oy verdiğine işaret ederek, "Biz bunun ifadesinin ne olduğunu biliyoruz. Hayrat’ta yüksekokul olacak. Bizden sonra gelenlere de nasip olursa burada fakülte olacak. Adım adım söylediklerimizi yerine getireceğiz. Bunlar yapılabilecek işlerdir. Hayrat ilçemize çok katkı sağlayacak bir yatırım olacak. Bugüne kadar ilçemize 570 milyon liralık destek sağlanmıştır. Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak, Hayrat’ı doğalgaz ile buluşturacak. Hayrat’ta gençlik merkezi, emniyet amirliği kurulması, yüksekokul ve ardından fakültesi yapılacaktır” şeklinde ifadeler kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.