BİN ÖZEL HAREKATÇI TRABZON’A GELECEK

İçişleri Bakanlığı, Özel Hareket Bölge Başkanlığı’nın Trabzon’da kurulması için karar aldığı öğrenildi. Özel Hareket Daire Başkanlığı bünyesinde kurulacak olan bölge başkanlığı binasının yeri ise AkçaabatDüzköy Yolu’nun 7. kilometresinde bulunan Tekel binalarının olacağı öğrenildi.

YENİ ADIMLAR ATILMAYA BAŞLANDI

PKK terör örgütünün bölgedeki harekat alınanın tamamen ortadan kaldırmak için yeni adımlar atılmaya başlandı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde PKK terör örgütünün izlerini silmek için mücadele veren güvenlik güçlerine, takviye olarak yeni güç geliyor.  Yaklaşan yaz aylarında ortaya çıkması beklenen terör örgütü üyelerinin bölgeye olası sızma girişimlerinin önünde geçmek için dört koldan başlatılan operasyonlar, aralıksız olarak sürüyor.

BÖLGE BAŞKANLIĞI KURULUYOR

Özel Harekat Bölge Başkanlığı’nın Trabzon’da kurulması yönünde karar alan İçişleri Bakanlığı,  kısa sürede yer temininin yapılması ve projenin tamamlanması için harekete geçti. Özel Hareket Daire Başkanlığı bünyesinde kurulacak olan bölge başkanlığı binasını yeri için yapılan çalışmalar sonuç verdi. Bölge başkanlığının Akçaabat –Düzköy yolu üzerinde bulunan Tekel binalarının olacağı ileri sürüldü.

TEKEL BİNALARI POLİSE GEÇİYOR

Akçaabat – Düzköy Yolu’nun 7. kilometresinde bulunan Tekel binaları Sağlık Bakanlığı tarafından 112 sağlık istasyonu olarak kullanılıyor. 40 dönümlük arazi üzerine 36 bin metrekare kapalı bölümü bulunan Tekel binalarına yaklaşık bin özel hareket polisi konuşlandırılacak. Özel Hareket Bölge Başkanlığı bünyesinde görev yapacak polisler, hem bölgede güvenliği sağlayacak hem de arama tarama faaliyetlerinde bulunacak. 

İlgili Galeriler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol