AK Parti’den flaş liste: İşte Adaylığı Kesinleşen İsimler
Ankara'da AK Parti'ye yakın binternet sitesi. Trabzon'un Ortahisar İlçesi'nde Ergin Aydın'ın aday olarak gösterileceğini duyurdu. Listelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulduğu belirtilirken, Rize Belediye Başkanı adayının ise Hasan Karal olduğu açıklandı.
AK Parti Genel Merkezi’nden gelen bilgilere göre Belediye Başkan adaylığı kesinleşen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulan il ve ilçeler şöyle sıralandı:
Tokat Eyüp Eroğlu,
Amasya Cafer Özdemir,
Kastamonu Tahsin Babaş,
Ankara Altındağ: Asım Balcı
Ankara Yenimahalle: Hilmi Yaman
Ankara Mamak; Mustafa Tuna
Ankara, Kahramankazan: Ayhan Çetinkaya
Ankara, Polatlı: Ali Güven
Aydın, Efeler : Hüseyin AKSU
Bitlis : Nesrullah Tanğlay
Diyarbakır,Yenişehir : Sebgetullah Seydaoğlu
İstanbul, Esenler : Mehmet Sirkeci
Eskişehir,Tepebaşı : Ahmet Sivri
Elazığ : Ramazan Görgüze
Hayrabolu: Hakan Müjdat Özer
İstanbul Beykoz : Mustafa Tahmaz
İstanbul Sultangazi : Seyit Ateş
İstanbul Pendik : Ahmet Cin
İzmir : MAHMUT ÖZGENER
İzmir,Karabağlar: Mehmet Sadık Tunç
İzmir, çiğili : Nedim Aslan
İzmir, Bayraklı : Latif Aydemir
Iğdır,Tuzluca : Yılmaz Kaya
İstanbul,Sarıyer : Şems Çakıroğlu
Sinop,Boyabat: Şefik Çakıcı
Nevşehir,Avanos : Ramis Doğan
Trabzon, Ortahisar : Ergin Aydın
Tarsus : Necati Ali Eker
Mersin, Akdeniz : Mehmet Nuri Tuna
Mersin, Gülüç, Gökhan Demirtaş
Malatya, Yeşilyurt : Mehmet Çınar
Otlukbeli : Zakir Uzun
Avcılar : Nihat Tanrıkulu
Urfa :Karaköprü: Nihat Kılıç
Kilis : REŞİT POLAT
Rize, Çayeli : Atilla Esmen
Mersin, Silifke : Ersin Akdoğan
İstanbul, Çekmeköy: Yücel Yalçınkaya
Sakarya : ERSİN TARANOĞLU
Urfa, Viranşehir : Mehmet Günak
İstanbul, Kağıthane : Selim Temurci
Gebze: Hayrettin Deniz
Ordu, Kumru: Salih Bilikçi
Diyarbakır, Bismil: Cengiz İldeniz
Çorum, Sungurlu : Fatih Başak
Yozgat : ERTUĞRUL SOYSAL
Adana , Yüreğir : Mahmut Çelikcan
Afyon : HALİL ÜRÜN
Samsun : ZİHNİ ŞAHİN
Çorum: MEMET AYKAÇ
Kırşehir,Merkez: Mikail Aslan
Kırşehir, Kaman: Hasan Başaran
Mardin, Yeşilli: Şahabettin Şafak
Kocaeli Körfez, Alim Erdemir.
Edirne : MEHMET MÜEZZİNOĞLU
Kovancılar :Hacı Akpınar
Aydın : MEHMET ERDEM
Van : GÜLŞEN ORHAN
Mersin : KÜRŞAT TÜZMEN
Muğla, Menteşe:Tamer Topal,
Aydın, Karpuzlu: Süleyman Taner Çakar
Siirt, Atabağlar beldes: Tayyar Lale
Malatya, Pütürge : Mikail Sülük
Balıkesir : ZEKAİ KAFAOĞLU
Erzurum : Mehmet. Emin Öz
Malatya, Akçadağ : Necmettin Özcan
Keçiören : Mustafa AK
BURSA :FARUK ÇELİK
Van, İpekyolu: Yavuz Koşan
Eskişehir,Odunpazarı : Volkan Doğan
Marmaris : Şükrü Ayyıldız
Güroymak,Günkırı: ilhan çetinsoy
Erzurum,pasinler: ünsal sertoğlu
Kırıkkale : MEHMET DEMİR
Giresun, Görele: Tolga Erener
İstanbul, Ümraniye : Enver Sedat Çakıroğlu
Malatya,Hekimhan: Kemal Deniz
Hatay : MUSTAFA ÖZTÜRK
Adana, Ceyhan :Süleyman Ulu
Kırıkkale, Yahşiyan : Tuncay Altan
Mersin, Toroslar: Ali Kılıç
İstanbul, Kartal : Ebubekir Taşyürek
Nevşehir : EBUBEKİR GİZLİGİDER
İstanbul Üsküdar ; Hilmi Türkmen
Kastamonu : Tahsin Babaş
İstanbul Bahçelievler :Hakan Bahadır
İstanbul Güngören :Ercüment Sever
Gaziantep : Fatma Şahin
Muğla : HASAN ÖZYER
Gaziantep,Şahin Bey : Mehmet Tahmazoğlu
Antalya, Kaş: Mutlu Ulutaş
İstanbul, Bayrampaşa : Hüseyin Bürge
Konya, Kulu: Mehmet Talayhan
Malatya, Battalgazi: Selahattin Gürkan
Mersin,Toroslar : Ali Kılıç
Tokat, Turhal: Ali Gözen
Rize : HASAN KARAL
Urfa, Siverek: ilhan Çelik
Mardin, Artuklu: Metin Pamukçu
Mardin : SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ
Düzce, Çilimli: Muhsin Yavuz
İstanbul Bağcılar: HAMİT AKÇAY
Afyonkarahisar, Bolvadin: Fatih Kayacan
Kocaeli, Darıca: Şükrü Karabacak
Bolu : ALİ ERCOŞKUN
Muş : FEYAT ASYA
Rize Güneysu :Halil Turan
Sinop Boyabat: Şefik Çakıcı
Kayseri Kocasinan : Ahmet Çolakbayrakdar
Ahlat : A. Mümtaz Çoban
ŞANLIURFA : NİHAT ÇİFTÇİ
Hakkari : ABDÜLMECİT TARHAN
Kırşehir : YAŞAR BAHÇECİ
Denizli : NİHAT ZEYBEKÇİ
Malatya : HACI UĞUR POLAT
Adana : FATMA GÜLDEMET SARI
Adıyaman: FEHMİ HÜSREV KUTLU
Manisa : SELÇUK ÖZDAĞ
Karaman: ERTUĞRUL ÇALIŞKAN
Tekirdağ : MUSTAFA YEL
Bilecik : SELİM YAĞCI
Siyasetcafe.com