Demirtaş’ı beğenen bizim uşak olamaz

CHP’NİN İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmaları ile ilgili İstanbul’da “O bizim uşaktır” diye bir algı oluşturmaya çalıştığını belirten AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, “HDP’li Demirtaş'ın çizgisini beğenen bizim uşak olamaz. Şehitlerimize ve bizim manevi değerlerimize hakaret eden bir il başkanına tavır koyamayan kişi, onunla aynı yolda, aynı çizgide yürümeye çalışan kişi bizim uşak olamaz. Hemşehrilerimiz ‘bu bizim uşaktır, buna oy vereceğiz’ diyebilirler. Ama bu bizim uşak değildir. PKK’nın övgüsüne mazhar olmuş bir kişi bizim uşak olamaz. Terör örgütlerine terör örgütü diyemeyenler bizim uşak olamaz.” şeklinde konuştu.

CHP’nin Karadenizlilerle kurulacak irtibat üzerinde “Hemşericilik” duygusuyla İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarını yürütüp, “O bizim uşaktır” sloganıyla hareket etmesine muhalefetten tepki.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora “CHP İstanbul’da ‘O bizim uşaktır’ diye bir algı oluşturmaya çalışıyor. Bu uşak bizimle değil başkaları ile bir aradadır. Şehitlerimize ve bizim manevi değerlerimize hakaret eden bir il başkanına tavır koyamayan kişi, onunla aynı yolda, aynı çizgide yürümeye çalışan kişi bizim uşak olamaz. PKK’nın övgüsüne mazhar olmuş bir kişi bizim uşak olamaz. Terör örgütlerine terör örgütü diyemeyenler bizim uşak olamaz” dedi.Milletvekili Cora “Biz, kimin hangi maskeyi taktığını çok iyi biliyoruz. İstanbul’daki hemşehrililerimiz bir diğer hemşehrilerine baksınlar bir de ona baksınlar. Türkiye’de kim, nerede duruyor? Bir Bakanımız Süleyman Soylu’nun terörle mücadelesine baksınlar. Bir de onun durduğu noktaya baksınlar. Ona göre hangi hemşehrilisinin yanında olacaklarına iyi karar vermeleri gerek. Bizim en büyük hemşehrimiz Karadenizli olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır” dedi. 

İlgili Galeriler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol