30 değil 42 personelin görev yeri değişmiş

TİSKİ’den saldırı sonrası açıklama geldi...

İçme Suyu ve Kanalizasyon Bölge Müdürü (TİSKİ) Ali Teketaş’a yönelik saldırının ardından ilk açıklama geldi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin eşi gibi 42 personelin görev yerinin değiştiği belirtilen açıklamada, bazı basın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ileri sürüldü. Açıklamada, Berrin Soygenç'e yönelik mobbing idialarına hiç değinilmediği, raporunun hakem hastanesine gönderildiğinden bahsedilmediği ve görevden alındığına yer verilmediği görüldü. 

İşte TİSKİ’den yapılan açıklama;

11 Mayıs 2020 Pazartesi günü TİSKİ Genel Müdürümüz Sayın Ali Tekataşa’a yönelik gerçekleştirilen yumruklu saldırı olayının ardından bazı sosyal medya hesaplarında, yazılı basın ve internet medyasında asılsız iddialar yer almıştır. Söz konusu haber ve yorumlara ilişkin kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Geçtiğimiz hafta İdaremizin yapmış olduğu kurum içi görevlendirme sonucunda toplam 42 personelimizin görev yeri değiştirilmiştir. Bu kişilerden 3’ü memur, 2’si iş işçi olmak üzere 5 kişi ilçelerde, diğer 37 personelimiz ise merkezdeki değişik birimlerde görevlendirilmiştir.İlçelerden abonelik ve diğer işlemlerle ilgili gelen talepleri ve hizmetleri, en kısa sürede ve yerinde karşılayabilmek ve en basit işlemler için dahi abonelerin ilçelerden Trabzon merkeze gelmelerinin de önüne geçmek için kurumsal yapılanma kapsamında Eylül 2019’da Kanal Katılım Ruhsat Birimi kurulmuştur. Bu kapsamda 5 personelimiz ilçelerimizde görevlendirilmiştir. Yapılan uygulamada; bölgelerdeki teknik personel eksikliğini gidermek, hizmet kalitesini artırmak ve vatandaş memnuniyetini sağlamak amaçlanmıştır.

Kurumumuz dinamik bir yapıya sahip olup, oldukça geniş bir alanda hizmet vermektedir. Bu kapsamda ihtiyaca göre birimler arası personel hareketlilikleri gerçekleştirilmektedir. Habere konu olan personelimiz de merkezde görev yeri değiştirilen 37 personelden biri olup, Abone İşleri Dairesi Başkanlığının Varlıbaş Binasında bulunan biriminde görevlendirilmiştir.

Genel Müdürümüze yumruklu saldırıda bulunup, ardından bir mağdur edasıyla bazı basın organlarına demeç veren saldırganın iddiaları tamamıyla hayal ürünüdür. Bu iddiaların, kurumumuz aleyhine sürekli mesnetsiz haber yapması ile bilinen malum gazetede yayınlanması ve sanki gerçekmiş gibi sahiplenilmesini de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Bahse konu edilen personel, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından toplamda 100 günden fazla izin ve rapor kullanmış olup, bu durum resmi evraklarla da sabittir. Genel Müdürlük olarak, yapılan rutin bir görevlendirmenin amacından saptırılarak farklı mecralara çekilme çabasını üzüntüyle karşılıyoruz. Amacımız tüm personelimizi sistemin içerisine çekmek, en verimli şekilde çalışılabilecek ortamı oluşturmak ve halkımıza daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet sunmaktır. Bu bağlamda yeni yönetim anlayışımız gereği Kurumumuz yeni hizmet binasına taşınmış olup aynı zamanda personelimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesini de sağlamıştır. Ayrıca personelimizin sosyal ve ekonomik haklarının oldukça iyileştirilmiş olması bunun bir göstergesidir. Bütün bunlar, sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla yeniden yapılandırma ve gerçek manada hizmet üreterek vatandaşımızın taleplerini gerçekleştirme amacına yönelik çalışmalarımızın sonucudur.Dolayısıyla, yaşanan bu çirkin olay sonrası ortaya atılan tüm iddialar gerçek dışı olup, bu iddialara ilişkin yasal haklarımızın saklı olduğunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cem 2 ay önce

2005dede milliyet boyle tasarım yapardı. O senede mi kaldınız.