YENİ BAŞKAN BIYIK OLDU

YOMRA’NIN YENİ BAŞKANI BIYIK’TAN İLK AÇIKLAMA

Yomra yüzde 53 oy oranı ile kazanan İYİ Partili Mustafa Bıyık ise yaptığı ilk açıklamada, Yomralılar’ı sükûnet içerisinde olmaya davet etti. Bıyık sosyal medyada şu çağrıyı yaptı.

Değerli hemşehrilerim seçim sonuçları belli olmuştur. Yomra değişimden yana karar vermiştir, Yomra’mıza hayırlı olsun. Halkımız tercihini özgürce yapmıştır. Kesinlikle herhangi bir kutlama yapılmayacaktır. Herkesi sükûnete davet ediyorum. Bizlere yakışır bir biçimde sakin ve sükûnet içinde süreci devam ettireceğiz. Lütfen provokasyonlara karşı sakin ve dikkatli olalım.Yomra’da 21 bin 890 oy kullanıldı. Oyların 11 bin 635’ini Mustafa Bıyık alırken, 10 bin 082’sini İbrahim Sağıroğlu aldı. 173 oy ise geçersiz sayıldı. Bıyık’ın seçimi 1553 oy farkıyla aldığı gözlendi. Bıyık yüzde 53 oy alırken, Sağıroğlu yüzde 46’da kaldı.

YOMRA BELEDİYE BAŞKANI SAĞIROĞLU SUÇLADI

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu yaptığı ilk açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanını ağır bir dille suçladı. Sağıroğlu Büyükşehir Belediye Başkanının Yomra’yı kazıp altyapı çalışmasına girdiğini ve bunu ihanet çerçevesinde yaptığını iddia etti. Sağıroğlu, şu açıklamayı yaptı. “Sonuçta belirsizlikler var. Arkadaşlar YSK’ya müracaat ettiler. Biz hukuka saygılı insanlarız. Arkadaşlar az bir oy farkla da olsa kazanmış görünüyorlar. Hayırlı olsun’ der kendilerine teslim ederiz. Ancak hukukçularımız sandıklarda sıkıntılar olduğunu tespit etti. Seçim Kurulu bir karar verecek. Biz şahsen Yomralı vatandaşımızdan gereken desteği aldık. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize ve Yomra’ya kininden dolayı Yomra’yı kazıp altyapı çalışmalarına girmesinden dolayı kaybettik. Bunları ihanet içerisinde yaptı. Şu anda kazanan ekiple birlikte çalıştı. Partinin yetkili organları inceleyip kararını verecek.”

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
BıyıkYomraIyi Parti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İslam bakkal 3 ay önce

Tebrik ederim başarılar dilerim