Teklif Geldi, Satmadık

Ağaoğlu'ndan Nwakaeme açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavililerin transfer gündemine dair açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, geçtiğimiz sezon performansıyla büyük beğeni toplayan Nijeryalı futbolcu Anthony Nwakaeme ile ilgili "Sezon başında 1.1 milyon Euro'ya aldığımız Nwakaeme'ye 4 milyon Euro teklif geldi, satmadık." açıklamasını yaptı.

 Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi:

ÇOĞU TAKIMIN GELİR-GİDER DENGESİ NEGATİF

"Şöyle bir realite var: Takımların gelir-gider dengeleri 4-5 kulübümüz hariç negatif. Bu durumu genel kuruldaki konuşmamda da söyledim. Gelir-gider dengeniz negatifse, gelir-gider dengenizi sağlayabilecek borç ve gelir oranı doğrultusunda transfer yapmanız gerekir. Bunun üzerinde transfer yaptığınız takdirde Avrupa kupalarından men, puan silme ve küme düşme riskini de göze almak zorundasınız.

TRANSFERDE 3 MİLYON EURO'YU GEÇMEYECEĞİZ

"Yapacağımız transferler maksimum 3 milyon Euro ile sınırlı kalacak. Genç, verimli, bonservisi elinde olan veya bonservis bedeli çok düşük isimler transfer etmek için çalışacağız. Para harcadığınız takımın performansını değil, borç yükünü artırıyorsunuz. Artık deniz bitti. Altyapıya yatırım yapıp, gelir-gider dengesini sağlamak gerekir."

NWAKAEME'YE 4 MİLYON EURO TEKLİF GELDİ, SATMADIK

"Geçen yıl 1.1 milyon Euro'ya aldığımız Anthony Nwakaeme'ye 4 milyon Euro teklif geldi, satmadık. Buy out maddesi vardı, onu kaldırdık ve rakamı da 8 milyon Euro'ya çektik."

RODALLEGA'YA YENİ MUKAVELE SUNDUK

"Maaş bütçemiz Finansal Fair Play gereği 17 milyon Euro ile sınırlı. Rodallega'nın maliyetini düşürerek sözleşmesini uzatma teklifinde bulunduk."

.

İlgili Galeriler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol