ÖNCELİĞİMİZ GENÇLER OLACAK

AK PARTİ Yomra Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Volkan Yıldırım, “2019 yerel seçimlerinin ana teması olan gönül belediyeciliği seferberliğinde önceliğimiz gençlerimiz olacak. Bu bağlamda hedefimiz, Yomra’mızın Aziz Sancarlarını, Ara Gülerlerini yetiştirecek eğitim altyapısını geliştirmek ve sürekli desteklemektir.” dedi.

AK Parti Yomra Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Volkan Yıldırım, eğitim sektörüne yönelik açıklamada bulundu. Yıldırım, “2019 yerel seçimlerinin ana teması olan gönül belediyeciliği seferberliğinde önceliğimiz gençlerimiz olacak. Bu bağlamda hedefimiz, Yomra’mızın Aziz Sancarlarını, Ara Gülerlerini yetiştirecek eğitim altyapısını geliştirmek ve sürekli desteklemektir.” dedi.“Bildiğiniz gibi ilçemizde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere eğitim sektörü tüm boyutları ile yerini almaktadır.” diyen Yıldırım, “Öyle ki ilçemizde fen lisesi, imam hatip lisesi, özel eğitim okulu, çok programlı lise, Anadolu lisesi, üniversite gibi eğitim tüm çeşitliliği ile sunulmaktadır. Bu görüntüden, son yıllarda devletimizin ilçeye büyük yatırımlar getirdiği anlaşılmaktadır. Bu sebeple merkezi ve yerel, hizmeti geçen bütün yöneticilerimize tekrar teşekkür etmek istiyorum. Unutmayalım ki kent yaşamı ve eğitim sektörü birbirini tamamlayan iki aktördür. Şunu iddia ediyorum ki Türkiye’de göçün ve dolayısıyla çarpık kentleşmenin ortaya çıkmasında en önemli etkenlerden biri de insanlarımızın nitelikli eğitim hizmetine kavuşma arzusudur. Bu arzuyu yerelde çözmek, göç gibi bir sorunu bile ortadan kaldırabilir. Bunun devamında da nitelikli ve yetişmiş bu gençlerimiz için iş imkânları da önce yerelde sunulursa, göç sorununa ikinci darbeyi indirmiş olabiliriz. Buna yerel yönetimler olarak önce bizler hazır olmalıyız. İmar planlarının hazırlanmasından uygulanmasına varıncaya kadar yetkilerini iyi kullanan, sorumluluklarını iyi bilen ve geleceğe dair büyük hedefler çizen yerel yönetimlerle bunlar elbette gerçekleştirilir. Bu, 2023 hedeflerinin en alt basamağıdır.” ifadelerini kullandı.

“İlçe olarak öncelikle kendi kendine yetebilen duruma gelmeliyiz.” diyen AK Parti Yomra Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Volkan Yıldırım, şöyle devam etti: “Sonraki süreçte artık teşbihte hata olmazsa, öğrenci ihraç eden değil öğrenci ithal eden boyuta gelmeliyiz. İlçemizdeki üniversite kampüsleri ile bu hedefe çok yaklaştık. Bunun üzerine bir şeyler ekleyebilmek istiyoruz. Tabii ki bir akademisyen olarak ilk aşamada ilçemizde eğitim sektörünün güçlü, zayıf yönleri, geleceğe yönelik olası fırsatlar ve tehditlerin araştırıldığı geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştirmek niyetindeyiz. Bu noktada şunu özellikle vurgulamak isterim ki bizler eğitime yön veren yöneticilerimizin hiçbir zaman patronu değil, hizmetçisiyiz. Onların dertleriyle dertleneceğiz kuşkusuz. Bakınız, yurt içi ve yurt dışı birçok ülke görmüş, buralarda yaşamış biri olarak söylüyorum: Amerika’sından Küba’sına, Avrupa’sından Mısır’ına varıncaya kadar ayak basmadık yer bırakmadık. Bizim ülkemiz ve Yomra’mızın onlardan altta kalır hiçbir şeyi gerçekten yok. Fazlamız var, eksiğimiz yok, inanın buna. Sorunlarımız elbette olacak ancak bunlara rağmen artılarımız çok fazla. Bu potansiyel üzerine küçük dokunuşlarla Yomra’mızı 2023 hedeflerine hazır hâle getireceğiz. Bunun için öncelikle eğitim diyoruz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.