9 YILLIK SİTEYE 2.5 MİLYON FATURA

TOKİ evlerinde montolama faturası kat maliklerini ayaklandırdı. 2.5 milyon TL faturaya isyan eden site sakinleri, mahkemeye koştu.

YÖNETİM BANKADAN KREDİ ALMIŞ

Trabzon’un Akçaabat İlçesi’ndeki 9 yıl önce yapımı tamamlanan TOKİ konutlarına 2.5 milyon TL mantolama faturası çıkarıldı. TOKİ’ye olan borçları tamamlanmadan kendilerine yeniden bir borç çıkarılan kat malikleri, şok oldu. Akçaabat Sulh Hukuk Hakimliği’ne başvuran site sakinleri, keyfi bir uygulamadan vazgeçilmesini istedi. Site sakinleri, 390 konut için onarım ve mantolama adı altında bankadan kat maliklerinin aidat borcu olmadığın ileri sürülerek kredi alındığını ve bankanın da bu oyuna alet edildiği iddia edildi.

BİLİRKİŞİNİN TESPİTİ 46 BİN TL OLDU

Kendilerine çıkaran borç karşısında haklarını aradıklarını belirten site sakinleri, olağan genel kurulun hukuksuz yapıldığını ileri sürdüler. Onarım ve tamir için gerekli paranın bilirkişi tarafından 46 bin TL olarak tespit edildiğini ifade eden site sakinleri, haklarını adalet karşısında aramaya devam edeceklerini söylediler. Mahkemenin vereceği karar merak edilirken, savcılığın genel kurulun hukuksuz olduğu yönündeki ihbarı değerlendirdiği öğrenildi.  

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
Toki

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol