Maraton ve Halk Koşusu gündem oldu

Her yıl geleneksel olarak Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde düzenlenen etkinlikler, kurtuluşun 100’üncü yılında, Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şahadete ulaşan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün anısına “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla icra edilecek.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Dairesi, bu yıl farklı bir uygulamaya imza atarak Yarı Maraton, Halk Koşusu ve 10 km Koşununun ülke genelinde en iyi şekilde duyurulması için tanıtım filmleri hazırladı. Aspor’un Trabzonspor yorumcusu Olcay Çakır’ın oynadığı tanıtım filmi dün akşam “Takım Oyunu” programında gündem oldu. Trabzonspor-Göztepe müsabakasının tartışıldığı sırada yayınlanan tanıtım filmi, programın gündemine oturdu. Usta spor yorumcusu Erman Toroğlu, “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla hazırlanan programı çok beğendiğini ifade ederken Olcay Çakır’a dönerek, “Yıllardır bu işin içindeyim böyle bir şeyim olmadı. Ben gidiyorum, bir daha da gelmeyeceğim” ifadeleri ile beğenisini ortaya koydu.

Öte yandan diğer tanıtım filmleri de Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanmaya başlandı. Spor yorumcusu Olcay Çakır’ın yanı sıra Trabzonlu sanatçı Hüseyin Avni Danyal, Habertürk TV’nin Trabzonlu haber spikeri Oya Çebi, Trabzonsporlu futbolcular Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, Trabzonspor’un efsane futbolcusu İbrahima Yattara, Trabzonlu boksör Sabriye Şengül ile sürpriz isimlerin rol aldığı tanıtım filmleri Büyükşehir Belediyesi tarafından sırasıyla yayına verilerek vatandaşlar halk koşusuna katılmaya davet ediliyor.

HALK KOŞUSU İÇİN KAYITLAR

12 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAK

38’inci Trabzon Yarı Maratonu, 23’üncü Halk Koşusu ve 3’üncü 10 km Koşusunu 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek. Halk Koşusuna katılmak isteyenler için kayıtlar 12 Şubat’ta Cemal Kamacı Spor Merkezinde başlayacak ve 16 Şubat akşamı tamamlanacak. Her üç kulvarda da dereceye girenler Büyükşehir Belediyesi tarafından para ödülü ile ödüllendirilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner63