Hakkımızı yedirtmeyiz!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen basın toplantısı düzenledi.Sürmen, son zamanlarda yapılan hakem hatalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Sürmen'in düzenlediği toplantıya AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzonspor Kulübü eski başkanlarından Ahmet Celal Ataman, MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nun katıldı.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen açılış konuşmasını yaptı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, hakem hatalarına değinerek Trabzonspor’un şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürüdüğünü, bu konuda herhangi bir tereddütleri bulunmadığını söyledi.

"Şampiyonluk konusunda tereddütümüz yok"

Sürmen, “Elbette ki bizim şampiyonluk konusunda bir tereddütümüz yok. Böyle bir amaçla da bu toplantı düzenlenmedi. Çünkü biz hem futbolcularımıza hem hocamıza hem yönetimimize güveniyoruz. Bu konuda en ufak tereddütümüz yok. Önce yılların birikimi bir takım şeyler var. Bu bir takım olayların bazı aktörleri Trabzonspor’un şampiyonluğu konusunda acaba engel olabilir miyim düşüncesine kapılmış olacak ki bir takım hatalar yapıyorlar. Biz hiçbir şampiyonluğu, bir takım ayak oyunlarına veya hakem hatalarına yüklemedik. Çıktık çatır çatır futbolumuzu oynadık galibiyetlerimizi aldık daha sonra hakkıyla mağlup olduğumuz maçlardan sonra hiç sesimiz çıkmadı. Bizi sahamızda dahi yense o futbol takımına, yöneticilerine teşekkür etmesini biliriz. Ama hakkımızı yedirmeyiz. Bu zor günde evimize dahi misafir kabul etmezken burada risk alıp bir toplantı yapıyorsak bir hedefimiz var demektir. Bu hedefe giderken de çekeceğimiz her çile kutsaldır. Futbolda hedef beklenmez hedefe gidilir. Trabzonspor da emin adımlarla hedefe gitmektedir” diye konuştu.

Sürmen'in ardından Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç hazırlanan deklarasyonu okudu. 

Okunan deklarasyonda şu ifadelere yer verildi;

Değerli Trabzonspor camiası;

Çok başarılı geçirdiğimiz bir sezonun sonlarına yaklaşırken, yine bildik, tanıdık ve şerbetli olduğumuz senaryolarla karşı karşıyayız!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Efsane Kaptanımız, saygıdeğer futbolcumuz Cemil Usta’nın adının verildiği sezonda Süper Lig yarışını lider olarak sürdüren Trabzonsporumuz; ne yazık ki bazı çevreleri rahatsız etmekte, bu çevreler Trabzonsporumuzun şampiyonluğunun önünü kesmek için üstün gayret sarf etmektedirler.

Ekonomik, idari ve sportif olarak Türkiye’de taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Trabzonsporumuz; ne üzücüdür ki rekabet kültüründen uzak, adil ve hakkaniyetli yarış anlayışından bihaber, hırsları yüzünden gözleri kör olmuş bazı kimselerin kirli tezgahlarına konu edilmek istenmektedir.Bugün burada; Trabzonsporumuzun hakkını, sevincini, alın terini, mutluluğunu ve refahını çalma gayreti içinde olanlara son uyarımızı yapacağız!Bugün karşılaştığımız tabloyu, geçtiğimiz yıl oynanan Galatasaray – Konyaspor karşılaşmasının ardından yaşananlardan bağımsız değerlendiremeyiz.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Hatırlayacağınız üzere; o karşılaşmada Galatasaray aleyhine penaltı kararı veren Hüseyin Göçek ile VAR’da bulunan Halis Özkahya’nın hakemlikleri askıya alınmış, kendilerine sezon sonuna kadar maç verilmeyeceği açıklanmıştı. Merkez Hakem Kurulu’nun bu kararından sonra eski Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor’un imza atmadığı ama bazı kulüp başkanlarını yanına alarak bir bildiri yayınlatmıştı. Bu bildirinin ardından ise Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’nın hakemlikleri kaldığı yerden devam etmişti.

İşte o Hüseyin Göçek; hakemliğini kurtaran Göksel Gümüşdağ’a o günden beri diyet ödüyor! Hayatında şiddetli hareketten sarı kart bile görmeyen futbolcumuz Alexander Sörloth’a Gençlerbirliği karşılaşmasında kırmızı kart göstererek Trabzonspor’umuza darbe vurmaya çalışan Hüseyin Göçek; sezon içerisinde sayısız karşılaşmada Başakşehir’i koruyup kollamış ve son olarak cuma günü Ankaragücü – Başakşehir karşılaşmasında nizami bir golü iptal ederek, Başakşehir’in şampiyonluk yarışında kalmasına vesile olmuştur.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Yine o meşhur Galatasaray – Konyaspor karşılaşmasının VAR hakemi Halis Özkahya ise bu sezon oynanan Sivasspor – Başakşehir karşılaşmasında Sivas’ın %100’lük bir penaltısını vermemiş, ardından Trabzonsporumuzun Gaziantep FK ile oynadığı karşılaşmada Abdülkadir Ömür’ün uzatma dakikalarında attığı nizami golü VAR kararıyla iptal etmiştir.

İşte o Halis Özkahya da; hakemliğini kurtaran Göksel Gümüşdağ’a o günden beri diyet ödemektedir!

Bugün yerel gazetelerimiz ortak bir manşetle çıktı. O manşetin başlığı “Her Yol O’na Çıkıyor” şeklindeydi. Gazetelerimiz çok haklı ve doğru bir detayı ortaya koydu. Ben de bu detayı bir kez daha sizlere aktarmak istiyorum. Göksel Gümüşdağ, kimi zaman birinci adamları belirliyor kimi zaman birinci adamın altında ikinci ve üçüncü adamları! Bugün Nihat Özdemir’in başkanlığı altındaki yönetim kurulundaki en etkin adamı Mehmet Baykan! MHK Başkanı Zekeriya Alp’in altındaki adamları ise hakem atamalarını gerçekleştiren Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen. Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı ‘O’nun avukatı. Murat Balcı’nın avukatlık bürosundaki ortağı ise PFDK Başkanı Aytaç Yüksel! Temsilciler ve Gözlemciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı da ‘O’nun adamı! Peki bu “örtülü birliktelik” bize neyi açıklıyor. Bir örnek vermek gerekirse, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı. Başkanvekili kim? Hakem Mete Kalkavan… İşte o Mete Kalkavan bir hafta sonra liglere ara verilmeden önce Başakşehir ile oynadığımız karşılaşmaya VAR hakemi olarak verildi! Ve o Mete Kalkavan karşılaşmada Skertel ile mücadelesinde %100 penaltı kararı verilmesi gereken Nwakame’nin pozisyonunu monitörden izleyip penaltı diyemedi!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Sevgili arkadaşlar; bunlar tesadüf değildir!

Bakınız, Halil Umut Meler’in 24 Ağustos 2019’dan beri Başakşehir maçlarında görev alamaması… Arda Kardeşler ve Alper Ulusoy’un aylardır Başakşehir maçlarına verilmemesi… Fakat tüm bunlara rağmen adı gündemden düşmeyen, fahiş hakem hatalarından, kural hatasına varıncaya kadar pek çok skandala imza atan Hüseyin Göçek’in bu sezon tam 9 kez Başakşehir maçlarında görev alması tesadüf değildir!

Sivas – Başakşehir, Ankaragücü – Başakşehir, Gaziantep FK – Trabzonspor ve Trabzonspor – Başakşehir karşılaşmalarının faturası en az 8 puandır.

Bu süreçte Trabzonsporumuzun en az 8 puanı çalınmıştır!

Buraya dikkat etmenizi istiyorum;

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekilliği, TFF Başkanvekilliği ve Kulüpler Birliği Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ı uyarıyorum!!!

Oğuz Sarvan, Ünsal Çimen, Hamza Işın, Turgay Güdü ve Abdurrahman Arıcı gibi kendisinin de bizzat içinde bulunduğu 2010 – 2011 sürecinde Trabzonsporumuzun hakkı, emeği, alın teri çalınmış ve kulübümüz hakkı olanı alamamıştır.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Bugün tekrar bu yöntem deneniyorsa, bilinsin ki sonuçları 2011’deki gibi olmaz!!!

Sene 2011 değildir ve Trabzonspor da 2011’deki Trabzonspor değildir!

Bizler Gümüşdağ’ın TFF ve MHK’de kurduğu yapıyı ve düzeni biliyoruz... Türkiye Futbol Federasyonu’nda Mehmet Baykan üzerinden, Merkez Hakem Kurulu’nda Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen, Temsilci ve Gözlemciler Kurulu’nda Abdurrahman Arıcı üzerinden yürüttüğü operasyonların farkındayız!

Hakemler ve diğer isimler üzerinde yarattığı etkiyi görüyoruz… Kurullardaki yapılanmasını ve kural dışı icraatlarının tamamının farkındayız!

O yüzden bir kez daha ve son kez kendisini uyarıyoruz… Trabzonspor’un hakkını çalan, vebalinden daha büyük bir ağırlığın altında kalır!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Bu süreçte şehrimizin evladı siyasetçilerimize de çok büyük görev düşüyor.

Siyasi bağlantıları ile veya “mış gibi” yaptığı bağlantılarıyla ön plana çıkan Göksel Gümüşdağ’ın çevresindekilerle birlikte Trabzonspor’un şampiyonluğunu engellemek amacıyla sahneye aldığı gözüküyor.

Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve bürokratlarımızın kendini ‘siyaseten güçlü’ gibi gösteren Gümüşdağ’a karşı dik durmaları gerekiyor.

Trabzonspor hiçbir zaman imtiyaz, kayırma, ayrıcalık istememiştir!

Trabzonspor’un istediği sadece adalet ve hakkaniyettir…

O yüzden bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki; Trabzonspor bu sene hakkı olan Cemil Usta Sezonu Şampiyonluk Kupasını söke söke alacaktır!!! Bakınız bir kez daha tekrar ediyorum. Söke söke alacaktır! Bunu ne Göksel Gümüşdağ ne de onun ortakları engelleyemecektir.

Hepinize, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum."

Okunan deklarasyon sonrasında program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Hakkımızı yedirtmeyiz!

Anahtar Kelimeler:
YomraBeşikdüzüTtsoCora
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.