CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya 41 projesini açıkladı

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde CHP'nin Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, projeleri hakkında açıklamalarda bulunuyor.

İŞTE O PROJELER

MAHALLE YAŞAM ALANLARI
Doğu ve batısında olmak üzere şehrin 2 bölgesinde tespit edilen alanlarda yapılacak. Derslik, kreş, atölye, oyun alanı, yaşlı bakımevi gibi alanları içerisinde barındıracak.

ORTAHİSAR KÜLTÜR MERKEZİ (OKM)
İçerisinde sanat sergi alanları ve nikah törenlerinin yapılabileceği modern bir alan yapacağız. Sinema, tiyatro gibi etkinlikler için alanlar olacak.

DEMANS VE ALZAİMER HASTALARI BAKIM EVİ
Unutkanlıklar yaşayan insanlarımızın rehabilitasyonu, iyi vakit geçirebilmeleri için Ortahisar ilçemize bakımevi açacağız.

ORTAHİSAR KONUK EVİ
Trabzon Hemşeri Dernekleri Birliği’nin bizlere önerisi. Çevre illerden Trabzon’a hastalarını getiren vatandaşlarımızın araçları içerisinde uyumaması için konaklayabilecekleri sıcak bir yuvayı onlara sunmuş olacağız.

NOSTALJİ TRAMVAYI
1 milyon 350 bin turistin fotoğraf çektireceği alanlar kısıtlı. Şehrin marka değerini artıracağı görüşündeyiz. İskenderpaşa Camisinin önünden başlayıp Maraş Caddesi’nin son kısmına kadar olacak. Şehre farklı bir değer katmış olacak.

DEĞİRMENDERE SOSYAL YAŞAM ALANI
Esnaflarımız sanayi sitesinin şehrin uygun yerine taşınmasını istiyor. Biz o alanda Değirmendere köprüsü alanının düzenlemesinin yapılarak Trabzon halkının hizmetine açacağız. DSİ ve Büyükşehir ile konuşarak yapacağız.

VADİLER
Trabzon’un Yomra’dan Akçaabat’a kadar 14 vadimiz var. Bu vadilerin 4-5 tanesinde su var. 1 tanesi de Bahçecik ve Erdoğdu arasında akan bir ırmak. Bu ırmaklarımızı değerlendirmemiz gerekiyor. Yerinde inceledim. Burada ve yukarıda bir gölet ile yürüyüş yolları ile özel bir iş olacak. Vadilerimizin potansiyelini gün yüzüne çıkaracağız.

AKYAZI ETKİNLİK ALANI
Orada devasa boş alanlarımız var. Türkiye’de bu alanlar yerel yönetimlerce iyi değerlendiriliyor. Festivaller, etkinlikler yapılıyor. Bu alanları da bu şekilde değerlendirmiş olacağız.

MASAL ŞATOSU
Eskişehir’deki gibi. Trabzon’daki çocuklarımızın vakit geçirebileceği, hayal dünyasını geliştireceği alanlarımız çok kısıtlı. Bunu Trabzon’a gelen turistler de belirtiyor. Burada Trabzonluların mutlu olabilecekleri bir masal şatosu açacağız.

ÇİÇEK BAHÇELERİ
Meydan Parkı’nın içerisinde Atatürk Parkı’na yürürken böyle bir koridordan yürüyelim istiyoruz. Bunları Trabzon’un muhtelif yerlerinde yapacağız.

İŞSİZLİK VE GÖÇ
Türkiye’nin en önemli sorunlarından bir tanesi. Nüfusuna göre en fazla emeklinin yaşadığı kentlerden biri burası. Gençler burayı terk ediyor demek bu. Gençler iş bulamadığı için gidiyor. Bu konuda özel çalışacağız.

MAMA ÜRETİM TESİSİ
Sokak hayvanları bizim canlarımız. Onlara hep birlikte sahip çıkacağız. Hayvanların yaşam hakkına saygı duyacağız. Opnlara da sahip çıkacağız. Esnaflardan artan yemeklerin toplanıpo buralarda işlenmesi, özellikle kadın istihdamının canlanması düşüncemiz var.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Özellikle 1 nolu Erdoğdu, Bahçecik, Boztepe, birçok mahallemiz. Yapı stoklarına bakınca çok eski. Mutlaka kentsel dönüşüme tabi tutulmalı. Ekrem Başkan İstanbul’da kazandığında birçok şehirde inanılmaz yerleşim yerleri kurdular. Onu Trabzon’da yapacağız.

BİNA KÜLTÜRÜ
Kentte dolaşırken gördüğümüz binalar biraz estetik olsun istiyoruz. Maraş Caddesinin bir kısmında güzel yapıldı. Yapanlara teşekkür ediyorum. Baktığımızda binaların dış cephesindeki kötü görüntüden kurtulmamız lazım. Birçok binamızın dış cephesinde çalışma yapılmasında öncü olacağız.

SOKAK OTOPARKLARI
Kentin en önemli sorunlarından bir tanesi. Belirli alanlarda uygun alanlar var. Trabzon’da otopark sorununa kısmen de olsa çözümler üretmeye çalışacağız.

MUHTARLIKLAR
Muhtarlarımızın rahat ortamda hizmet verebilmesi için yeni muhtarlıklar yapacağız. Eski binaların bakımlarını da biz yapacağız. Muhtarların belediye meclislerine katılmasını sağlayacağız.

TAKSİ VE DOLMUŞ DURAKLARI
Bazı duraklar güzel ama bazı durakların maalesef çok küçük olduğunu gördük. Bunların yapılmasının öncüsü olacağız.

CAMİLER
Cami çevrelerinin düzenleme çalışmaları. Ezan öncesi vatandaşlarımızın oturup sohbet edebileceği yeşil alanlar, uygun camilere avlu kazandırmak için çalışacağız. Cuma namazları öncesinde hijyen ve temizlik çalışmasının yapılmasını sağlayacağız.

MEZARLIKLAR
Bayramlar öncesi bakımların yapılması çok önemli. Köylerde mezarlıklar ile ilgili bir sorun var. Köy mezarlarının bazıları doldu. Her arazinin bir köşesinde bir mezarlık var. Bu sürdürülebilir değil. Var olan mezarlıkların etrafındaki bir kısmını kamulaştırmamız lazım.

YAVUZ SELİM STADI
Ben de burada futbol oynadım. Şuan Avni Aker’in tribünü duruyor. Arkadaşlarımız buraların amatör futbol maçlarına mutlaka açılması yönünde açıklama yaptılar. Sayın Ahmet Metin Genç de bu kararın olacağını söyledi. Bu saha bugün Türkiye’nin her yerinde futbolun mabedi olarak anılır. Herkesin orada anıları vardır. Trabzon’un yaşayan en önemli merkezlerinden biridir. Yavuz Selim’i tekrar amatör futbolun hizmetine sunacağız. Futbol sahalarımız kalmadı. Trabzon futbol tarlasıydı. O günlere dönmek için bu sahaların açılması ve yapacağımız sahaları çok önemsiyorum.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK
Yapılıyor ama biz bunları artıracağız. İdman yapacakları saha ve malzeme konusunda yardım yapacağız.

KIRSAL MAHALLE OKULLARI
Belediye olarak arzu eden mahallelerimizin okulların yapılması konusunda öncü olacağız. Birçok köyde okul olmadığı için şehir merkezinde kalmak zorunda kalıyor. Köylerdeki okulların açılması çok önemli bir proje.

KIRSALA DÖNÜŞ
Az önceki projenin devamı olarak buralarda üretim yapmak isteyen düşüncedeki vatandaşlarımız müracaat ettiklerinde belediye olarak özel destekler sağlayacağız. Köy üretim demektir. Tarımsal ve hayvancılık faaliyetleriyle ilgilenmek isteyen vatandaşlarımıza yerli tohum, gübre, fidan desteği vereceğiz.

YARI AÇIK PAZAR YERİ
Köylü kadınlarımızı orada görüyorum. Yüreğim parçalanıyor. Soğuk ve yağmurda satış yapan vatandaşlarımızı görüyorum. Kapalıları mutlaka olmalı.

ÇEVRE İLLERİN ÜRÜNLERİNİN TANITIMLARI
Çevre illerin ortak talebidir. Bu ürünlerin Trabzon’da sergilenmesini istiyoruz dediler. Bizden böyle bir alan istediler ve sözünü verdik.

BALIKÇILARA TAMİR ONARIM DESTEĞİ
Trabzon denizden koparılsa da bir deniz şehri. Balıkçılarımıza destek vereceğiz.

YOL YAPIM VE BAKIM
Arka mahallelere gittiğinizde sıklıkla çalışma manzaraları görüyoruz. Bir ekip kuracağız, 24 saat esasına göre şehrin neresinde bozuk yol varsa tamir etmek için seferber olacağız.

KÖPRÜLER
Köprüler 10 sene öncesiyle aynı. Çağlayan köprüsünden 2 araç yan yana geçemiyor. En azından güçlendirmesi yapılabilir. Merkezdeki birçok köprü bu durumda. Bu tür sorunları çözeceğiz.

ASMA KÖPRÜLER
Bu çağda Trabzon’un merkezinde vatandaşlarımız bu köprülerden geçmeye çalışıyoruz. Ahşap köprüden. En azından çelik köprü yapılabilir bunlar.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Yoksula, engellisine, sokak hayvanlarına sahip çıkacağız ve özellikle yoksullarımıza yardımcı olacağız. Anne-kart uygulamasını Trabzon’da hayata geçireceğiz. Çocuklarımıza süt desteği vereceğiz. Ekmek yardımları ve evde bakım hizmetleri vereceğiz.

ORTAHİSAR MUTFAK
Özellikle kadın istihdamına öncelik vereceğiz. Özellikle yoksul aile çocuklarının mahcup olmaması için hazırlayacağımız beslenme çantalarını belediye ekiplerimiz teslim edecek. Çocuklarımız arkadaşlarına mahcup olmamış olacak.

KENT LOKANTASI
Ekrem İmamoğlu başkanımızın başlattığı uygulamalarda bir tanesi. Özellikle üniversite ve Kalkınma mahallelerimizde uygun fiyatlarda, öğrencileri zorlamadan sağlıklı ve güenli beslenebilmelerini sağlamak adına mutlaka açacağız.

ÖĞRENCİLER
Öğrencilerimize açacağımız kitap kafe ile ders çalışılabilecek sıcak ortam hem de arkadaşlarıyla sosyalleşeceği alan kurmuş olacağız.

EVLİLİK DESTEKLERİ
İhtiyacı olan ailelerimize, yeni doğan bebeği olan ailelerimize destek vereceğiz.
İhtiyaç Sahiplerinin Yanında Olacağız. İş insanları ve hayırseverlerden toplanacak kıyafetler toplanacak ve ihtiyaç sahiplerin teslim edeceğiz.

EMEKLİLER İÇİN GEZİLER
Emekliklerimiz çok müşkül durumda. Emeklilerimize büyük haksızlık yapılıyor. İstiyoruz ki belediye olarak yardım edelim. Zaman zaman geziler planlayalım. Arzu eden emeklilerimizi Anıtkabir’e Çanakkale’ye getirelim. Yüzlerini güldürelim istiyorum.

ÜST GEÇİTLER
Bu görüntülerden utanç duyuyorum. Turizm kentiyiz diyoruz üst geçidimizin haline bakın. Aklın ve bilimin yol göstericiliğinde, mühendislerimizin bilgilerinden faydalanarak üst geçitler yapacağız. Trabzon’umuzu bu görüntü kirliliğinden kurtarmalıyız.

BEŞİRLİ SAHİL PROJESİ
Trabzon deyince herkesin aklına deniz şehri geliyor. Bizim çocukluğumuzda öyleydi. Bugün o denize ulaşamıyoruz. Denize giremiyoruz. Burada yürüyüş yolu var. Arada toprak yığınları var. Yıllardır atıl durumda. Hafriyat atıklarının döküldüğü bir alan burası. Burayı Trabzon’a kazandıracağız.

CHP ORTAHİSAR MECLİS ÜYESİ ADAYLARI BELLİ OLDU!

Ahmet Yılmaz, 1979 Trabzon doğumlu, yüksek lisans mezunu, iş insanıdır.
Alparslan Özdemir, 1951 Trabzon doğumlu, yüksek lisan mezunu, emeklidir.
Alper Öztürk, 1978 Trabzon doğumlu, lisans mezunu mimardır.
Arda Demirel, 1988 Trabzon doğumlu ön lisans mezunu, satış ve pazarlamacıdır.
Arzu Öktem, 1975 Trabzon doğumludur. Lisans mezunu, Biyolog.
Ayşegül Akyüz, 1973 doğumlu lisans mezunu, proje yöneticidir.
Bayram Yadigaroğlu, 1964 Trabzon doğumludur, lisans mezunu emeklidir.
Birsen Karaahmet, 1966 Trabzon doğumlu, lisans mezunu emeklidir.
Bülent Özay, 1958 Trabzon doğumludur. Ön lisans mezunu emeklidir.
Can İhsan Bozbaş, 1986 Trabzon doğumludur. Lisan mezunu, inşaat mühendisidir.
Celal Akaç, 1963 Trabzon doğumludur. Lisans mezunu iş insanıdır.
Cüneyt Zorlu, 1964 doğumlu lisans mezunu iş insanıdır.
Emel Şimşek, 1965 Trabzon doğumlu lisan mezunu mimar
Erkan Kurt, 1974 Yomra doğumludur. Lisan mezunu, işçi
Hasan Kamil Kandaz, 1963 Trabzon doğumlu, lise mezunu iş insanıdır.
İsmet Bulut, 1952 Trabzon doğumlu, lise mezunu emeklidir.
Olgun Önder, 1972 Trabzon doğumlu, ön lisans mezunudur. Bilişim uzmanı- yazardır.
Onur Sungur, 1995 Trabzon doğumludur. Yüksek lisans mezunu, yerel yönetimler uzmanıdır.
Ömer Dayı, 1971 Trabzon doğumludur. Lise mezunu iş insanıdır.
Serdar Çebi 1975 Trabzon doğumludur. Lisans mezunu esnaftır.
Sibel Alemdaroğlu, 1960 Trabzon doğumlu, lise mezunu emeklidir.
Temel Çoban, 1983 Trabzon doğumlu, lise mezunu, iş insanıdır.
Turgay Bayraktar, 1956 Trabzon doğumludur. Lise mezunu emeklidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner63

banner105