Dönüm noktası.

Ligde oynadığı son 6 maçında 5 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan bordo-mavililer, 23'üncü hafta mücadelesinde bugün deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile karşı karşıya gelecek. 6 maçtır galibiyet özlemi çeken Trabzonspor, Aytemiz Alanyaspor karşısında kötü gidişe son vermeyi arzuluyor. Teknik direktör Rıza Çalımbay, Aytemiz Alanyaspor'la oynanacak kritik maç öncesi galibiyet şifrelerini oyuncularıyla paylaştı. Ligin en hızlı futbolunu oynayan ekiplerden birisi olan Alanyaspor'a karşı oyuncularının rakibine yakın durmasını isteyen Çalımbay, özellikle talebelerinin sahada birbirleri ile konuşmasını istiyor. 54 yaşındaki çalıştırıcı, futbolcularına "Maç içerisinde birbiriniz ile konuşmuyorsunuz. En büyük eksikliğimiz bu. Birbirinizle konuşun ve rakibe yakın oynayın" emri verdi.

BİRBİRİNİZİN AÇIKLARINI KAPATIN

Çalımbay, özellikle hızlı ve etkili ayaklara sahip olan Antalya temsilcisi için oyuncularına boş alanları kapatmaları konusunda da sık sık brifingler vererek, "Bir arkadaşınız bir oyuncuya yöneldiği zaman diğeri onun boşluğunu kapatsın. Kucka rakibini mi karşıladı, Okay onun yerini kapatsın. Okay'dan boşluk mu doğdu, Hüseyin o açığı kapasın" şeklinde konuştu. Oyuncularından akıllı koşular yapmasını da isteyen Çalımbay, "Maç içerisinde rakibi kovalayarak enerjinizi tüketmeyin. Doğru koşular ve akıllı futbol sonucu getirecektir" dedi.

Trabzonspor’dan KAP’a yapılan açıklamada, Kasım 2017 itibariyle borcun 358 milyon TL’ye yükseldiği ve kulübün son altı ay içerisinde de 149 milyon TL zarar ettiği açıklandı. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş'nin 30 Kasım 2017 tarihli özet finansal durum tablosu ve aynı tarihte sona eren altı aylık ara hesap dönemi, bağımsız bir şirket tarafından sınırlı denetime tabi tutuldu. KAP'a yapılan açıklamada, kulübün kısa dönem borcu ve altı aylık zararı açıklandı. Buna göre 31 Mayıs 2017 tarihinde 264 milyon olan kısa dönem borcu, Kasım 2017 itibariyle 358 milyon TL'ye yükseldi. Bu arada kulübün Kasım 2017 tarihi itibariyle son altı ay içerisinde de 149 milyon TL zarar ettiği açıklandı. Denetlemeyi yapan şirketin açıklamasında kulübün (TTK) 376. maddesi kapsamında borca batıklık seviyesinde olduğuna vurgu yapması ve ayrıca şirketin sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüpheler oluşturabilecek önemli belirsizliklerin bulunduğuna işaret etmesi dikkat çekti. .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner63